Dawny Lunapark - nowy wygląd, nowa nazwa

Z dawnego Lunaparku w Łodzi nie ma już ani śladu. Ale zamiast niego co roku powstają nowe strefy rozrywki, które zyskują coraz więcej miłośników.

Zapytaliśmy Was, jak powinna nazywać się strefa rekreacji na Zdrowiu, która dzięki budżetowi obywatelskimu powstaje w miejscu dawnego Lunaparku. Zgłosiliście 292 propozycji, z których w 68 przebijała nostalgia za starą nazwą – proponowaliście Lunapark i różne wariacje: Lunapark 2.0. LunaLand, LunaLandia, Nowy Lunapark. Spośród innych propozycji wiele oscylowało wokół nazwy  Zdrowie – było Zdróweczko, Na Zdrowie! Zdrówko. Była też sporo grupa odnoszących się do zabawy – Kraina Zabawy, Frajdopark czy Galanta Strefa.

Przychylając się do Waszych próśb i sugestii:

Lunapark, tylko i wyłącznie.”


„Równie dobrze można ogłaszać konkurs jak nazwać Piotrkowską albo Plac Wolności.


Lunapark. Po co zmieniać jak młodzi i starzy bardzo pozytywnie kojarzą tą nazwę. Tak jak fala nie została zmieniona mimo że po starej fali nie ma śladu.

nazwy nie zmieniamy teren Lunaparku pozostaje Lunaparkiem.

Głosowanie trwało: 05.02.2019 - 18.02.2019
W głosowaniu wzięło udział 257 osób
Największa strefa do street workout'u w Łodzi, nowoczesny plac zabaw, dwa wyjątkowe tory rowerowe oraz wzgórze trzech wież - zabawa na zjeżdżalniach dla całej rodziny. A to jeszcze nie koniec.

W tym roku powstaną nowe strefy: trampolin, huśtawek oraz strefa malucha (dla najmłodszych dzieci). Zostanie także zbudowany bulodrom, czyli boisko do gry w bule.

Nowe oblicze dawnego lunaparku to także dobry moment na powstanie nowej nazwy. Prosiliśmy Was, byście zgłaszali za pośrednictwem Vox Populi zaproponowali nową nazwę dla terenu rekreacyjnego po dawnym Lunaparku.

GaleriePodsumowanie:


Głosowanie trwało: 05.02.2019 - 18.02.2019
W głosowaniu wzięło udział 257 osób