Gdzie ma stać Jednorożec?

Czy uważasz, że pomnik jednorożca stoi w idealnym dla niego miejscu? 

A może powinniśmy przenieść go na drugą stronę "Stajni", pod powstający hotel Hi Piotrkowska? 


---

Jednorożec na dobre wpisał się już w krajobraz naszego miasta. Jego pomnik, autorstwa japońskiego artysty, Tomohiro Inaby stoi na rogu ul. Piotrkowskiej i al. Mickiewicza od czerwca 2019 roku. Spod niego mamy widok na Stajnię Jednorożców, Hotel Hi Piotrkowska, Pietrynę i trasę WZ. Jest jedną z najczęściej odwiedzanych i fotografowanych lokalizacji na turystycznej mapie Łodzi. Jednorożec jest na wskroś łódzki. Pomysł powstania pomnika wyszedł od Łodzian, w ramach Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Inspiracją był przystanek przesiadkowy na rogu Piotrkowskiej i Mickiewicza, przez Łodzian (a jakże!) ochrzczony "Stajnią Jednorożców", z racji na kolorowy dach i monumenalną, otwartą na przestrzał konstrukcję. Pomnik powstał - Łodzienie uznali, że co to za stajnia dla jednorożców, bez Jednorożca...Propozycje lokalizacji pomnika Jednorożca


Pierwotny projekt zakładał umiejscownienie rzeźby po drugiej stronie Alei Mickiewicza - na deptakowej części Piotrkowskiej, tuż przy powstającym właśnie hotelu Hi Piotrkowska. Prace przy nim dobiegają końca, teren przed placem budowy wkrótce zostanie uprzątnięty, zatem najwyższy czas przyjrzeć się jego lokalizacji.

Pytamy Was zatem o zdanie - czy Jednorożec powinien zostać tam, gdzie stoi, czy też powinien zmienić lokalizację i stanąć przed Hi Piotrkowska?

Podpowiecie?

Głosowanie trwało: 06.08.2020 - 19.08.2020
W głosowaniu wzięło udział 2480 osób