Jaki ma być park linearny w centrum Łodzi?
W ciągu najbliższych czterech lat w przestrzeni obejmującej pasaż im. Anny Rynkowskiej oraz zieleniec pomiędzy ulicą Wólczańską a Gdańską powstanie w Łodzi innowacyjny park linearny (tj. podłużny pas zieleni).
Zapraszamy mieszkańców okolicy, i wszystkich tych, którzy korzystają z tego terenu do aktywnego udziału w procesie analizy i projektowania parku oraz jego otoczenia.
Projektowanie tej przestrzeni z mieszkańcami i mieszkankami potrwa do przyszłorocznych wakacji a samą inwestycję planujemy rozpocząć w drugiej połowie 2022 roku.
DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ W ANKIECIE? TWOJA OPINIA MA ZNACZENIE!
Chcemy zaprosić Was do aktywnego udziału w procesie analizy i projektowania linearnego parku w centrum Łodzi i jego otoczenia.
Możecie się wypowiedzieć poprzez wypełnienie ankiety, a w kolejnych etapach poprzez udział w warsztatach, wywiadach, czy spacerach badawczych (ich organizacja zależy od sytuacji epidemicznej w kraju). Chcemy poznać Waszą opinię i wspólnie stworzyć przyjazną, zieloną przestrzeń.
Jeśli często odwiedzasz lub mieszkasz i pracujesz w pobliżu, studiujesz blisko pasażu im. Anny Rynkowskiej i zieleńca pomiędzy ul. Gdańską i Wólczańską (przy Komendzie Wojewódzkiej PSP), w których powstanie linearny park, poświęć chwilę na podzielenie się z nami swoją opinią i pomóż nam lepiej zrozumieć jak postrzegasz aktualny stan i potencjał tej okolicy. Twoje odpowiedzi są ANONIMOWE, ale możesz zostawić swój adres e-mail, jeśli chcesz, abyśmy się z Tobą kontaktowali w sprawie aktualizacji projektu i abyś uczestniczył w jego dalszych etapach. Dane zebrane w tej ankiecie zostaną przeanalizowane przez zespół ekspertów euPolis przy przygotowaniu rozwiązań do wprowadzenia na tym terenie.
Uzyskane informacje zostaną objęte tajemnicą i posłużą jedynie do opracowania zbiorczych zestawień.
Wypełnienie ankiety zajmie Ci około 5-7 minut.
Podsumowanie:
Drodzy Łodzianie, Drogie Łodzianki!
Miasto Łódź wraz z partnerami z różnych państw Europy realizuje od września ubiegłego roku międzynarodowy projekt euPOLIS finansowany przez Unię Europejską. Chcielibyśmy zaprosić Was do współpracy przy wprowadzaniu proekologicznych zmian w centrum Łodzi służących poprawie zdrowia i samopoczucia mieszkańców.
Projekt euPOLIS opiera się na innowacyjnej filozofii planowania miejskiego z wykorzystaniem rozwiązań opartych na naturze i przy udziale obywateli, której celem jest poprawa istniejących i tworzenie nowych, przyjaznych przestrzeni publicznych w 4 europejskich miastach.
Rozwiązania oparte na naturze wykorzystują naturalne elementy środowiska (zieleń, wodę, glebę, wiatr, słońce, itp.), są przyjazne mieszkańcom, pomagają odpowiedzieć na wyzwania społeczne, ekonomiczne i środowiskowe, w tym na adaptację do zmian klimatu.
Jakie to rozwiązania? W Polsce mamy już wiele opracowań ilustrujących, czym są rozwiązania oparte na naturze, często nazywane błękitno-zieloną infrastrukturą. Zachęcamy do lektury!
Błękitno-zielona infrastruktura dla łagodzenia zmian klimatu w miastach – katalog techniczny
Projekt euPOLIS jest wspierany przez program Unii Europejskiej Horyzont 2020 H2020-EU.3.5.2., w ramach umowy grantowej nr 869448. Aby dowiedzieć się więcej o projekcie euPolis i uczestniczących w nich partnerach, odwiedź oficjalną stronę projektu:
https://rewitalizacja.uml.lodz.pl/rewitalizacja/wybrane-projekty-rewitalizacji/eupolis/
Co, gdzie i kiedy powstanie?
W ciągu najbliższych 4 lat w naszym mieście powstanie innowacyjny linearny park (linearny, bo będzie to pas zieleni o podłużnym kształcie). Inwestycja zostanie przeprowadzona na pasażu im. Anny Rynkowskiej oraz na zieleńcu pomiędzy ulicą Wólczańską a Gdańską.
Projektowanie tej przestrzeni z mieszkańcami i mieszkankami potrwa do przyszłorocznych wakacji, a samą inwestycję planujemy rozpocząć w drugiej połowie 2022 roku.
DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ W ANKIECIE? TWOJA OPINIA MA ZNACZENIE!
Chcemy zaprosić Was do aktywnego udziału w procesie analizy i projektowania linearnego parku w centrum Łodzi i jego otoczenia.
Możecie się wypowiedzieć poprzez wypełnienie ankiety, a w kolejnych etapach poprzez udział w warsztatach, wywiadach czy spacerach badawczych (ich organizacja zależy od sytuacji epidemicznej w kraju). Chcemy poznać Waszą opinię i wspólnie stworzyć przyjazną, zieloną przestrzeń.
Jeśli często odwiedzasz ten teren lub mieszkasz i pracujesz w jego pobliżu, studiujesz blisko pasażu im. Anny Rynkowskiej i zieleńca pomiędzy ul. Gdańską i Wólczańską (przy Komendzie Wojewódzkiej PSP), gdzie powstanie linearny park, poświęć chwilę na podzielenie się z nami swoją opinią i pomóż nam lepiej zrozumieć, jak postrzegasz aktualny stan i potencjał tej okolicy. Twoje odpowiedzi są ANONIMOWE, ale możesz zostawić swój adres e-mail, jeśli chcesz, abyśmy się z Tobą kontaktowali w sprawie aktualizacji projektu i chciałbyś / chciałabyś uczestniczyć w jego dalszych etapach. Dane zebrane w tej ankiecie zostaną przeanalizowane przez zespół ekspertów euPolis przy przygotowaniu rozwiązań do wprowadzenia na tym terenie.
Uzyskane informacje zostaną objęte tajemnicą i posłużą jedynie do opracowania zbiorczych zestawień.
Wypełnienie ankiety zajmie Ci około 5-7 minut.