Place zabaw

Gdzie powinien powstać nowy plac zabaw? Oto jak głosowaliście:Zjazd tyrolski, kilkumetrowe zjeżdżalnie, czy linaria – to już nie tylko elementy drogich, płatnych figlorajów, ale bardzo często miejskich, darmowych placów zabaw. Takie nowoczesne zabawki cenią sobie łodzianie – wynika z ankiety przeprowadzonej na platformie VOX POPULI.  Zapytaliśmy łodzian o to, w którym miejscu powinien powstać zupełnie nowy plac zabaw. Zaproponowaliśmy 5 różnych miejsc – Skwer Gdański (rejon ulic Wojska Polskiego, Głowackiego, Sucharskiego i Emilii Plater), w Parku Dąbrowskiego na Chojnach, w Parku Kilińskiego na Księżym Młynie, w Parku Widzewskim oraz w Parku Źródliska II (Księży Młyn). W głosowaniu  na platformie Vox Populi wzięło udział 2007 osób, w tym 1046 kobiet.

Zdaniem łodzian, nowy plac zabaw powinien powstać w Parku Widzewskim, a lokalizacja ta zyskała 632 głosy. Dalej był: Park Dąbrowskiego (553 głosy), Skwer Gdański (371 głosów), Park Źródliska II (266 głosów) i na końcu Park Kilińskiego z 175 głosami.

Realizacją nowego placu zabaw zajmie się Zarząd Zieleni Miejskiej. Koszt całego placu zabaw może wynieść nawet kilkaset tysięcy złotych (w zależności od liczby zabawek). Prace projektowe rozpoczną się w 2019 roku. W ankiecie łodzianie byli pytani także o to, jakie powinny być place zabaw w Łodzi. Odpowiedzi było bardzo wiele, a mieszkańcy miasta proponują więcej zabawek typu małpi gaj, czyli wieloelementowe zestawy, na które można się wspinać, bardzo często z różnego rodzaju linami, połączonymi ze sobą, dzięki którym dzieci rozwijają swoje zdolności ruchowe. Takie linaria są już m. in. w parku na Zdrowiu (na terenie dawnego lunaparku), czy na placu zabaw przy ul. Łososiowej.

Głosowanie trwało: 14.08.2018 - 28.08.2018
W głosowaniu wzięło udział 2007 osóbGłosować można było na poniższe lokalizacje:GaleriePodsumowanie:


Głosowanie trwało: 14.08.2018 - 28.08.2018
W głosowaniu wzięło udział 2007 osób